Witam w Mrocznej Strefie Zrozumienia  

 W tym miejscu, zgromadzone są linki do e-booka z opowiadaniami Marka Pietrachowicza, bazującymi na mitologii Cthulhu stworzonej przez Howarda Phillipsa Lovecrafta. Lovecraft, tworzący na początku XX stulecia, nie tylko położył podwaliny pod konwencję współczesnego horroru, ale także zbudował mroczną, całościową mitologię Wielkich Przedwiecznych - złowieszczych i potężnych istot sprzed początków ludzkości. Lovecraft zachęcał innych autorów do korzystania z kanonu Mitów Cthulhu i tworzenia na jego kanwie. Niekiedy, wspomnienia lub ogłoszenia dotyczące nieistniejących miejsc (takich jak Miskatonic University w Arkham, Mass.), lub przedmiotów (słynny Necronomicon), ukazywały się za jego sprawą w prasie, co budowało iście wellesowskie poczucie, iż opisywane miejsca i wydarzenia są autentyczne i obiły się już czytelnikom o uszy.

Moim zamiarem było dokonanie niełatwego połączenia: unikalnego klimatu opowiadań Lovecrafta z moim swoistym stylem pisarskim, a nade wszystko z czasem i światem współczesnym. Oraz umieszczenie w nim bohaterki, wzorowanej na protagonistce mojego cyklu książek Mądrość Wiedźmy. Chciałem przy tym wykorzystać moje dwoiste wykształcenie: astrofizyka i psychologa. Jest to zadanie o tyle trudne, iż mentalność dzisiejszego odbiorcy nie jest przyzwyczajona do stopniowego i powolnego zanurzania się w tajemnicę, do poświęcenia szybkości akcji dla smakowania atmosfery grozy i zagadki - inaczej niż w latach 1920-tych.

Czytać można w dowolnej kolejności, każde opowiadanie stanowi zamkniętą całość, a tu umieszczone są chronologicznie, w swoistym ciągu przyczynowo-skutkowym wydarzeń. Uwaga: nie są to teksty odpowiednie dla młodszych Czytelników.

A tych spośród nas, którzy mimo wszystko, w wyniku kontaktu z mrocznymi sługami Cthulhu i Wielkich Przedwiecznych utracą poczytalność (narastający obłęd dotyka niemal bez wyjątku wszystkich bohaterów opowiadań H.P. Lovecrafta), zapraszam do wizyty w mojej poradni Strefa Zrozumienia w Warszawie. ☺http://strefa-zrozumienia.pl/Cthulhu